- Annonse -spot_img

Maritimt landemerke på plass ved Grillstad Marina

«Sjømerket» reist i rundkjøringen ved COOP Extra.

- Annonse -spot_img

Byens mest maritime utbyggingsprosjekt, Grilstad Marina, har nå fått sitt eget sjømerke. Forrige torsdag ble en 7 meter høy stål- og trekonstruksjon reist i Skonnertvegen.

-«Sjømerket» vil på mange måter være «porten» inn mot Grilstad Marina, forklarer utbyggingssjef Frode Reinaas.

Reinaas som tidligere har vært involvert i blant annet utbyggingen av Nedre Elvehavn forteller at det er viktig å tenke helhetlig når en ny bydel skal bygges ut.

-Grilstad Marina er mer enn bare boliger og næringsarealer. Det er også gode turområder og flotte utearealer. Derfor har vi lagt stor vekt på det rent estetiske i utsmykningen av området. Det nye «landemerket» spiller derfor på allerede eksisterende installasjoner i området.

LANDEMERKE:
LANDEMERKE: «Sjømerket» er en 7 meter høy stål og trekonstruksjon reist i Skonnertvegen. Prislapp: 500.000,-

Lokalt design

«Sjømerket» er tegnet av arkitekt- og landskapsarkitektkontoret Agraff Arkitektur. Firmaet som ble etablert i 2000 består i dag av 6 sivilarkitekter og 6 landskapsarkitekter.

Agraff Arkitektur har vunnet en rekke konkurranser og priser, blant annet Trondheims kommunes byggeskikkespris.

Firmaet har også mottatt den prestisjefylte eiendomsprisen fra FIABCI for sitt fokus på miljø, energisparing og tilpasning av moderne bygg i et etablert bymiljø.

Det er Trondheimsfirmaet Skanke Stål og Sveis som har hatt ansvaret med å reise det nye landemerket på Ranheim.

-«Sjømerket» er med sin utforming med på å understreke området og utbyggingsprosjektets særegenhet, forteller daglig leder og eier Jan Magne Skanke.


PÅ FORSIDEN:

- Annonse -

LES OGSÅ