Så langt i år er det registrert 419 nye aksjeselskap med kontoradresse i Trondheim viser tall fra Brønnøysundregisteret.
Det er en økning på 77 selskaper fra samme periode i fjor. Også antall enkeltmannsforetak har økt, fra 464 i fjor til 564 i år.
Én av de som har startet ny forretningsvirksomhet er gründer Wenche Johansen (47). Johansen som i 2000 startet gave- og interiørkjeden «Black & White», åpnet forrige måned

to nye butikker i 2. etasje på Tiller Torget.
Den ene av de to butikkene skiller seg en del fra Johansens øvrige butikk portefølje.
-Her skal vi være «bæst på fæst», smiler Johansen og viser oss rundt i det 150 m2 store butikklokalet til «Arti’ Læll».
Butikken som har spesialisert seg på kostymer, festartikler og leketøy, har ifølge Johansen til enhver tid rundt 2000 forskjellige artikler i hyllene.
-En del av varesortimentet vil være sesongbasert som Halloween, jul og karneval. Noe vi har valgt å satse stort på er produkter tilknyttet såkalte «Baby Shower»-selskaper.

Vegg i vegg med «Arti Læll» har Johansen åpnet «Linea’s Interiørverden». I likhet med «Black &White»-kjeden er også dette en gave- og interiørbutikk
-I «Lineas’s Interiørverden har vi ekstra fokus på møbler, forklarer butikkgrunderen.
I tillegg til «Black&White»-kjeden og de to nyskapningene på Tiller Torget eier Johansen også «Tiller Blomster» på City Syd.