Svein Otto Nilsen (PP) ønsker at Fylkesordføreren tar initiativ ovenfor Bane Nor for å få etablert en undergang eller overgang mellom perrongene på Ranheim stasjon.
-Slik det er i dag så må reisende forflytte seg ca. 1 km fra sydgående perrong ved stasjonsbygningen til nordgående perrong. Det burde ha vært en undergang eller overgang mellom perrongene og ikke en håpløst lang gangavstand, sier Nilsen.
Bystyre- og fylkestingpolitikeren sier mange reisende i dag mister sine avganger på grunn av den lange gangavstanden.
-For mange er det naturlig å bli kjørt til Ranheim stasjon. Da må man kunne forvente at man slipper å måtte springe i flere minutter for å komme til riktig perrong, poengterer Nilsen.
Neste møte i fylkestinget i Trøndelag er den 14. juni.
PS! Ranheim stasjon ble bygd i 1881 og fikk stor betydning for utviklingen av papirfabrikken i 1884.