- Annonse -spot_img

Se bilder og video fra Bjørkmyrmartna’n 2017

Lokalt håndverk og kortreist mat blir stadig mer populært. I helgen arrangeres Bjørkmyrmartna'n på Lerflaten gård.

- Annonse -spot_img

Martna’n som går over både lørdag og søndag arrangeres i år for 8. gang.

-Martna’n har etter hvert blitt en møteplass for mer enn bare folk her på Bjørkmyr. Nå kommer det utstillere og besøkende fra alle kanter av byen, forteller leder i Bjørkmyr kulturforening Karin Lerflaten.

Idéen til en egen martna fikk Lerflaten og flere andre da de for noen år siden var innom en martna ved Jonsvatnet.

-Bjørkmyr har flere unge og lovende musikere som alle har tatt høyere utdanning innen musikk. Det å kunne gi disse og andre en lokal kulturarena mente vi var viktig å få til, forklarer Wenche Waagen som til daglig jobber som førstelektor i musikkdidaktikk ved NTNU.

Bente Bogen Wik er nestleder i Bjørkmyr kulturforening. Hun forteller at man i år har over 30 utstillere.

-Det blir lokalt håndverk, husflid, kunst og kortreist mat. På Bjørkmyrmartna’n er det kun lokale utstillere med egenproduserte varer. At det fantes så mye spennende rundt omkring hadde vi ikke forestilt oss da vi startet opp for åtte år siden.

PÅ FORSIDEN:

- Annonse -

LES OGSÅ