- Annonse -spot_img

Bill. mrk.: «Aktivt kor søker sangglad mann»

Liker du å synge og attpåtil er mann? Da vil koret "Heimklang" gjerne høre fra deg.

- Annonse -

-Ja du kan godt si at vi er på mannfolkjakt. «Heimklang» har i dag en stor overvekt av kvinner så nå ønsker vi å jevne det litt ut med sangglade mannfolk i alle aldre.

Astrid Salvesen er leder av det tradisjonsrike blandakoret «Heimklang». Koret som siden starten har hatt sin base på Heimdal har de senere årene fått stadig flere medlemmer fra andre kanter av byen.

-Ja sånn sett så er vi ikke så kresne på hvor mannfolka kommer fra, smiler Salvesen.

«Heimklang» ble startet allerede i 1923 av lærer og klokker Arnt Solberg som en periode også satt som ordfører i daværende Tiller kommune.

Koret har stor bredde i repertoaret – fra klassiske verker til pop og rock. Høsten 2016 satt «Heimklang» opp en egen popkonsert med 80-talls musikk. I vår er det Beatles som står for tur.

-Vi planlegger en stor Beatles-konsert den 11. mars så nå er vi i full gang med å øve inn flere kjente Beatles-låter, forteller Salvesen.

«Heimklang» har øvelse hver tirsdag kl 19.30 på Åsheim ungdomsskole.

Mer informasjon om koret finner du HER.

PÅ FORSIDEN:

- Annonse -

LES OGSÅ