70 personer i Trondheim gikk til inntekt for sykehushundene

Butikksjefene i de tre Musti-butikkene i Trondheim samlet lørdag formiddag to- og firbente til felles gåtur.

- Annonse -spot_img

70 personer møtte opp da Musti City Lade, Musti Sorgenfri og Musti Tiller inviterte til felles gåtur til inntekt for Stiftelsen Sykehushunder.

Målsettingen til den frivillige organisasjonen er å spre glede, oppmuntring og skape positive øyeblikk for barn som er innlagt på sykehus.

–Det er stor etterspørsel etter å få besøk av sykehushundene, og vi jobber hele tiden for at flere barn skal få oppleve et positivt avbrekk i hverdagen når de er langtidsinnlagt på sykehus, forteller koordinator Tone Maren Ramsli.

70 personer deltok under gåturen i Trondheim (Foto: privat)

For hver person som deltok donerte Musti 50 kroner til organisasjonen. Totalt ble det dermed samlet inn 3500 kroner.

Det er tredje året på rad at Musti-kjeden arrangerer felles gåturer rundt omkring i landet.

-Det betyr utrolig mye at Musti arrangerer deisse gåturen. Donasjonen vil gå til å utvide tilbudet vårt slik at enda flere barn skal få muligheten til positive øyeblikk i en tøff periode av livet, sier Ramsli.

PÅ FORSIDEN:

LES OGSÅ